גירושים עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

גירושים

לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו:

052-970-6731

תוכן עניינים

כאשר בני זוג מקבל את ההחלטה הרת הגורל וללכת איש לדרכו, לפרק את החבילה ולסיים את החיים המשותפים שהתחילו לבנות יחד, עליהם להתחיל הליך משפטי להסדרת הגט -הליך גירושים. בישראל, עקב ההתערבות הבלתי פוסקת של מוסד הרבנות ובתי הדין הרבניים, תהליך הגירושים מתחיל תמיד בניסיון להגיע להסכם שלום בית – בעקבות כך הולכים הזוג לניסיון גישור. אם וכאשר ניסיון הגישור לא צלח והניב שלום בית, הולכים להליך גירושים – חשוב לתת את הדגש ולהבהיר את העניין הבא – גם הזוגות אשר נישאו בחתונה אזרחית ולא ברבנות כדרך הדת, מחויבים להתגרש בבית הדין הרבני. כאשר יש הסכמה מלאה של שני הצדדים ורצון משותף להתגרש, הליך הגירושים וקבלת פסק הדין יכולים לקחת זמן קצר ביותר, הבעיה מתחילה כשצד אחד אינו מוכן להתגרש, דבר זה נקרא סרבנות גט ומטופל על ידי הגופים האחראים לכך ובאפיקים המתאימים. יד המדינה וההלכה היהודית קשה עד מאוד כלפי סרבני גט.

חתימה על הסכם גירושים

כמו כל הליך משפטי במדינת חוק, וביניהן גם מדינת ישראל, גם הגירושים מחויבים בהסכמה וחתימה על חוזה מסודר הנחתם על ידי עורך דין גירושים מקצועי המומחה לדיני משפחה. חוזה והסכם הגירושים הוא דבר מורכב לאין שיעור ומכיל בתוכו מגוון רחב של תחומים המקיף בצורה רבה את חייהם של הזוג המתגרש. חוזה הגירושים מתחלק לשניים, החוזה הפשוט והקל, כזה שההליך לקבלתו וחתימתו היא קצרה מאוד, והחוזה המורכב והקשה. מה שמפריד בין שני הדברים הוא ההבדל הקטן-גדול הנקרא ילדים. בהיעדר ילדים משותפים כל חוזה הגירושים מסתמך אך ורק על חלוקת הרכוש המשותף. במציאת כשיש לבני הזוג המתגרש ילדים או כשמדובר בגירושין בהריון, כל העניין מסתבך. כל הדיונים, הדרישות והסעיפים נעים סביבם והם הופכים להיות הדבר המרכזי והחשוב ביותר לשני הצדדים. מלבד חלוקת רכוש חלוקת רכוש נכנסים לחוזה גם סעיפים והסכם על משמורת ומזונות. שני הדברים שזורים זה בזה ומושפעים מאוד על הדברים אשר הוסכמו בתחומים אלה.

משמורת ילדים

יש שני סוגים של משמורת על הילדים, וכל אחת מביאה איתה הסכם מזונות אחר. חלק מההורים מחליטים על משמורת מלאה. קרי אחד ההורים הוא המחזיק הבלעדי של הילדים. לרוב בית המשפט נותן את זכות ההחזקה על האישה. במצב כזה כל תשלום המזונות הוא באחראיות הגבר. זה למרות שיש הסדרי ראייה והוא גם מבלה עם הילדים. מאידך, זוגות אחרים מחליטים על משמורת משותפת. ההורים מחליטים להתחלק באופן שווה בהחזקת הילדים וכיוצא מזה גם בתשלום המזונות. על מנת להשיג משמורת משותפת על שני ההורים לעמוד בכללים ועקרונות אשר הפכו ליסוד ברזל בתחום. עליהם לחיות בשיתוף פעולה מלא. עליהם לשתף אחד את השנייה בכל אשר מתרחש בעולמו של הילד. זה כדי שיוכלו לגדל ולטפל בצורה הראויה ביותר וכל זאת למרות הגירושים. דבר שני הוא מקום המגורים. על מנת לא לטרטר את הילדים ולגרום להם מעבר מיותר בין שני בתים ושני מוסדות לימוד, על ההורים המחזיקים במשמורת משותפת לגור בקרבה סבירה אחד לשנייה. 

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook

כתבות נוספות בנושא

כינוס נכסים

בהליך גירושין, על מנת למכור נכס מקרקעין משותף של בני זוג, יש לקבל תחילה פסק דין (בהסכמה או שלא בהסכמה)

קרא עוד »

ייפוי כוח מתמשך

אם יש משהו שלמדנו בתקופה האחרונה שהחיים אינם צפויים ואנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציות מורכבות שלא הכרנו. היום יותר

קרא עוד »
דילוג לתוכן