גישור

כאשר מתעורר סכסוך משפטי, עומדת לצדדים האפשרות להגיש תביעה או לפנות להליך של גישור. כלי זה ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, הפך בשנים האחרונות לשם דבר. זאת בזכות כוחו להביא לפתרון מהיר של סכסוכים משפטיים שונים, תוך חסכון משמעותי בזמן ובכסף לבעלי הדין. הליכי גישור נפוצים מאוד בתחום דיני המשפחה, בין היתר בהליכי גירושין ובסכסוכי ירושה.
גישור
כאשר מתעורר סכסוך משפטי, עומדת לצדדים האפשרות להגיש תביעה או לפנות להליך של גישור. כלי זה ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, הפך בשנים האחרונות לשם דבר. זאת בזכות כוחו להביא לפתרון מהיר של סכסוכים משפטיים שונים, תוך חסכון משמעותי בזמן ובכסף לבעלי הדין. הליכי גישור נפוצים מאוד בתחום דיני המשפחה, בין היתר בהליכי גירושין ובסכסוכי ירושה.

שירותי גישור –

הגישור בתחום דיני המשפחה, בסכסוכי ירושה ובכל תחום כלל, טומן בחובו יתרונות רבים.לצערנו יש לא מעט עורכי דין אשר מציגים הצלחות במשפטי גירושין או במשפטי ירושה באמצעות טקטיקות אגרסיביות. אפשר גם אחרת. לא כל תיק גירושין חייב להתנהל בצורה מכוערת ומלאה אמוציות, אך לשם כך בני הזוג צריכים להסכים לשירותי גישור ולשתף פעולה עם התהליך. את הגישור מומלץ לעבור אצל עורך דין מומחה לדיני משפחה שהוסמך כמגשר גירושין ורכש ידע וניסיון בתיווך במצבים הרגישים המאפיינים תיק גירושין. כל גישור גירושין הוא שונה, בהתאם למטרות אותן רוצים להשיג. יש הליכי גישור שמטרתם להגיע להסכמה הדדית בנוגע לנושאים כגון משמורת משותפת מזונות או הסדרי ראייה וחלוקת רכוש. הבחירה בגישור משפחתי יכולה למנוע מכם צער רב ועגמת נפש וגם לקצר את הדיון המשפטי שכן בתי המשפט נוטים לאשר הסכמים שהושגו בין הצדדים באמצעות גישור. זוהי החלטה נבונה עבור כל זוג שהחליט לסיים את נישואיו וקל וחומר כאשר יש ילדים משותפים. כאשר אתם בוחרים בגישור אתם למעשה אומרים שאתם רואים חשיבות בסיום הקשר בצורה יפה, תוך ראיית האינטרס המשותף והוא טובת הילדים.

יתרונות הגישור

  1. חסכון בעלויות: ניהול הגירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובבית הדין הרבני כרוך בהוצאות גבוהות למדי. בין היתר בשל העבודה המרובה לה נדרש עורך הדין המייצג ובהתאם לכך ישלם הלקוח את שכר  הטרחה. לעומת זאת, עלויות הגישור נמוכות יותר באופן משמעותי.

 

  1. סיום הגירושין תוך זמן קצר: כאשר בוחרים בדרך של גישור, בני הזוג אינם תלויים בלוח הזמנים של הערכאות המשפטיות. הם קובעים, בזמן שנוח להם את פגישות הגישור ובאמצעות המגשר, מגבשים אט אט החלטות בהסכמה לגבי הסוגיות השונות העומדות על הפרק.

 

  1. פרידה בריאה יותר: ניהול הליך הגירושין בערכאות מוביל לרוב להסלמה של מערכת היחסים בין בני הזוג. לעומת זאת, פנייה לגישור יכולה להפחית את הכעסים, משום שהצדדים נדרשים להיפגש באמצע הדרך כדי להגיע להסכמות.

מגשר- מהו ומה תפקידו?

הליך הגישור מנוהל על ידי המגשר, שהנו בעל מקצוע מסוים שעבר הכשרה בתחום הגישור.  כאשר עסקינן בסכסוכים משפטיים בדיני משפחה, חשוב לפנות למגשר עורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו. מדוע? משום שתפקידו של המגשר הוא לסייע בפתרון המחלוקות בין הצדדים. ללא הידע המקצועי בתחום בו עוסק הסכסוך, הרי שלא יוכל להציע לבעלי הדין פתרונות רלוונטיים וישימים. הצדדים לסכסוך הם אלו אשר בוחרים את המגשר ונדגיש כי הוא ניטרלי לחלוטין. בעבודתו, עליו לפעול בתום לב, ללא משוא פנים והוא חייב להיות נטול פניות, ללא כל אינטרס בסכסוך שבין הצדדים.

במסגרת הליך הגישור, ילמד המגשר את טענות הצדדים, את הקשיים שלהם, את העדפותיהם ויבין את מעמקי המחלוקות. בהתאם, יציע הצעות לפשרה, אשר תהיינה הוגנות לשני הצדדים. הליך גישור מוצלח מסתיים בהסכם בין הצדדים ומייתר את הצורך בפנייה לערכאות משפטית. כך, הליך גירושין יכול להסתיים בהסכם גירושין וסכסוכי ירושה בהסכם בין יורשים.

מה זה גישור גירושין?

בזמנים בהם כל כך הרבה זוגות מתגרשים, הולכת וגוברת התובנה כי כדאי לתת הזדמנות אמיתית להליך של גישור גירושין ולהימנע מהתכתשות בין כותלי בית המשפט. מטרתו של הגישור היא להביא את הצדדים לכדי חתימה על הסכם גירושין בדבר הסוגיות המשפטיות השונות: חלוקת הנכסים, משמורת הילדים ודמי המזונות. המטרה היא למנוע מבני הזוג את הצורך לנהל את הליך הגירושין בערכאות. כן, בכוחו של הליך הגישור, להביא לפרידה מכובדת יותר ופחות מכאיבה לבני הזוג ולילדיהם.

חשוב לומר כי ככל שהמחלוקות בין בני הזוג מהותיות יותר, גיבוש הסכם גירושין יכול לקחת יותר זמן ולהוות משימה לא פשוטה. עם זאת, דרך זו עדיפה פי כמה מונים, על פני ניהול מאבק משפטי מתיש, ארוך ויקר בערכאות. אם בני הזוג יגיעו אל פגישות הגישור עם ראש פתוח, עם נכונות להקשיב זה לזו, יוכלו לצאת כשבידם הסכם גירושין הוגן, בו כל צד ויתר קצת למען האחר, כדי להביא לסיומו של ההליך בצורה הטובה ביותר.

גישור בסכסוכי ירושה

יעילותו של הליך הגישור באה לידי ביטוי יפה גם כשמדובר בגישור בסכסוכי ירושה. למשל, כאשר נוצר בין יורשים סכסוך לגבי חלקו של מי מהם בעזבון. מצב זה יכול להוביל להליך של התנגדות לצוואה. במסגרתה, אחד היורשים או אדם שלישי ינסה להביא לפסילתה של הצוואה בטענות שונות, לדוגמא, השפעה בלתי הוגנת על המצווה. סכסוך משפטי אף פעם אינו דבר נעים ובפרט, כאשר מדובר על בני משפחה. אז, לרוב, הסכסוך כבר אינו מתנהל רק ביניהם, אלא יוצר קרע משפחתי במשפחה כולה. לכן, במקום פנייה אל בית המשפט לענייני משפחה, דבר אשר יגזול זמן, כסף והרבה עוגמת נפש וחוסר נעימות, יכולים הצדדים לפנות לגישור ולנסות להגיע לעמק  השווה, למשל, לעריכת הסכם חלוקת עזבון, אשר יסטה מאופן חלוקת הנכסים הקבוע בצוואה.

למה
award
ניסיון ומקצועיות

אחוזי הצלחה גבוהים, ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ועמידה על זכויות הלקוח.

archery target
השגת מטרות

טיפול משפטי ממוקד ויעיל, בהתאמה אישית ללקוח, לצרכיו ורצונותיו.

shield
מומחיות

מתמחה בדיני משפחה וגירושין ומקפידה להתעדכן בכל שינוי בחוק או בפסיקה.

web hyperlink
שקיפות

אני פועלת מול הלקוח בשקיפות מלאה ומעדכנת אותו בכל שלב בהליך.

parent
יחס אישי

עומדת לצידכם לאורך כל הדרך, אני לשירותכם בכל שאלה או בקשה.

content 360deg
מסירות

מתן מלוא תשומת הלב לכל לקוח, הקשבה ומסירות – אלו הן מילות המפתח.

לקוחות
Tamara
Tamara
43 סקירות
קרא עוד
עורכת דין אסתר שלום מקצועית מאוד וקשובה
Nisim Cohen
Nisim Cohen
13 סקירות
קרא עוד
עורכת דין נפלאה, שירות מעולה והכי חשוב - יודעת את העבודה בצורה מושלמת!
Lior dan
Lior dan
281 סקירות
קרא עוד
גירושין זה לא דבר קל במיוחד שיש ילדים בתמונה. אני מודה לעורכת דין אסתר שלום על כל סיוע וניסיון להקל על התהליך, חייב לציין שהיו רגעים שחשבתי שאסתר לוקחת את מצבי כמקרה אישי שלה.
עידו ברוך
עידו ברוך
33 סקירות
קרא עוד
אני רוצה להמליץ לכם בחום על משרד עורכי הדין המקצועי של אסתר, אחריי שהבנתי שיש המון עורכי דין ומעט מאוד יחס אישי ומקצועיות בתחום עורכי הדין מצאתי את אסתר שלום אשר טיפלה בי מא-ת בצורה הטובה ביותר.
אורן קמש
אורן קמש
42 סקירות
קרא עוד
עו"ד מאד עיניינית מבינה עניין מקצוענית. אחוזי הצלחה גבוהים !
liliy suhar
liliy suhar
12 סקירות
קרא עוד
עו"ד שלום ביצעה את עבודתה במסירות אין קץ במהלך תקופה לא פשוטה בחיי. תודה רבה על המקצועיות, התמיכה והרגישות שהפגנת.
הקודם
הבא
זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731

גישור –

זהו כלי ליישוב סכסוכים, המהווה חלופה לניהול הסכסוך בערכאות משפטיות. מטרתו היא להביא לפתרון המחלוקות בין הצדדים באופן הטוב ביותר ותוך זמן קצר. בשל יעילותו, רבים מן הסכסוכים בדיני משפחה מתנהלים במסגרת הגישור.

לגישור יש כמה יתרונות בולטים. ראשית, באמצעותו ניתן לגבש פתרונות לסכסוך שאינם אפשריים בבית משפט. שנית, אם הוא מתנהל ביעילות, יביא הליך הגישור לסיום הסכסוך במהרה ויחסוך לצדדים בזמן יקר. שלישית, עלויות הגישור נמוכות יותר מאשר ניהול תביעה בערכאות ורביעית, מדובר בהליך וולונטרי, כך שהצדדים אינם מחויבים לו אלא לאחר שחתמו על הסכם גישור.

במקרה של סכסוכים משפטיים, המגשר הוא עורך דין המתמחה באותו ענף משפטי ובעל הכשרה כמגשר. כך למשל בדיני משפחה וגירושין, יש לפנות לעורך דין מגשר המתמחה בתחומים אלו. תפקידו של המגשר הוא להבין את מקור הסכסוך, את נקודות המחלוקת העיקריות ולהציע לצדדים פתרונות מתאימים לפשרה.

להבדיל משופט, המגשר אינו מכריע בסכסוך בין הצדדים ואין לו כל סמכות שיפוטית. הוא יכול רק להציע לצדדים פתרונות לפשרה והם אלו אשר צריכים להחליט האם לאמץ את הצעותיו או אם לאו.

כאשר בני זוג שעומדים בפני הליך גירושין, מעוניינים לגבש הסכם ולהימנע ממאבק משפטי, הם פונים להליך של גישור. במסגרתו, המגשר מסייע לבני הזוג לגבש הסכמות בכל נושא ונושא, עד לחתימה על הסכם גירושין כולל לשביעות רצונם.

בהחלט ואף מומלץ לעשות כן, כדי להגיע לפתרון אופטימאלי של הסכסוך בזמן הקצר ביותר. כמו כן, אם הסכסוך הוא בין בני משפחה, למשל בין אחים, כדאי לפנות לגישור על מנת למנוע את היווצרותו של קרע משפחתי.

בהחלט. הליך הגישור הוא וולונטרי, כך שכל אחד מן הצדדים, רשאי להודיע בכל שלב, עד אשר נחתם הסכם, כי הוא אינו מעוניין להמשיך בהליך. חשוב לציין גם כי כל מה שנאמר בגישור הוא חסוי, כך שאם הצדדים ינהלו את הסכסוך בבית משפט, חל עליהם איסור להזכיר את שהתרחש בפגישות הגישור.

גישור

מה עדיף – הליך גישור או בית משפט?

מה עדיף – הליך גישור או בית משפט?

במקרים רבים, הנטייה הטבעית של בני הזוג היא לחשוב כי על מנת לשמור על זכויותיהם בגירושין, הם מוכרחים לפנות לערכאות...

זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731