דיני מקרקעין

הסכמי מכר, כינוס נכסים ולווי דיירים ויזמים בפרויקטים התחדשות עירונית

לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו:

עסקאות מכר

עסקת קניה או מכירה של נכס למגורים, היא אחד הצעדים הכלכליים המשמעותיים ביותר בחיי משפחה. תפקידו של הייצוג המשפטי הוא לשמור על האינטרסים שלכם בעסקה, ולמנוע מצבים שעלולים לסכן את החסכונות שצברתם במשך שנים.

אנו מייצגים קונים ומוכרים בעסקאות מכר של דירות קבלן, דירות יד שנייה ובתים, לרבות קניה ומכירת נכסים כחלק מהליך פירוק השיתוף במסגרת גירושין. הלווי המשפטי האישי שלנו כולל בדיקות מקדמיות של הזכויות הקנייניות בנכס, מצבו התכנוני והרישומי, חובות, שעבודים, עיקולים וצווי מניעה, ייעוץ משפטי לגבי היבטי המס של העסקה, מו"מ על תנאי העסקה, עריכה של חוזה המכר ורישום של הזכויות על הנכס, כחוק.

כינוס נכסים – ניהול התמחרות וביצוע המכירה

למשרדנו מומחיות וניסיון עשיר בניהול הליכי כינוס נכסים, יש לנו את היכולת לאתר מתעניינים רבים ולהוביל תהליכי התמחרות מוצלחים עבור לקוחותינו.

אנו מעניקים לווי משפטי צמוד וזמין, לכל אורך שלבי התהליך – כחלק מלווי וייצוג בהליכי גירושין, כייצוג מקצועי משלים בתיקי גירושין, וגם במינוי בית משפט במסגרת הליכי הוצאה לפועל ופירוק חברות.

פעמים רבות, מדובר בתהליכים רגישים עבור בעלי הנכסים, ועולים חששות שהנכס יימכר במחיר הפסד. אולם תהליך ההתמחרות שאנו עורכים, מאפשר לנו למקסם את התמורה הכספית שבעלי הנכס יקבלו – לעיתים אף מעבר למחיר השמאות, ע"י עידוד התחרות בין המציעים השונים, ומכירת הנכס למרבה במחיר.

נשמח להיות בקשר

כיצד מתבצע כינוס נכסים ומהו תהליך ההתמחרות?

במסגרת הליך של כינוס נכסים, מתמנה לנכס כונס שתפקידו למכור את הנכס למרבה במחיר. התהליך כולל איתור של הקונה, מקסום של מחיר המכירה, בתחרות המדמה מכירה פומבית, ולווי משפטי של העסקה, עד להוצאתה לפועל.

כונס הנכסים מפרסם, בעיתונות הכתובה, הזמנה להציע הצעות לרכישת הנכס, וקובע את המועדים בהם המתעניינים יכולים להגיע לראות את הנכס, ולהגיש לו הצעות מחיר לרכישה. לאחר קבלת הצעות המחיר, מתחיל שלב ההתמחרות בו הכונס מנהל בין המציעים תחרות המתחילה במחיר הפתיחה של ההצעה הגבוהה ביותר. מנקודה זו המציעים רשאים לשפר את הצעותיהם, כשהמרבה במחיר הוא שיזכה.

מהם יתרונות כינוס הנכסים וההתמחרות על מכירה רגילה?

• תמורה כספית גבוהה – בשונה ממכירה רגילה, בה ההתדיינות נערכת בנפרד מול כל מתעניין, ההתמחרות מתבצעת ע"י כונס נכסים המיומן במו"מ, והוא עורך בין המציעים, תחרות גלויה, אשר מדרבנת ומזרזת אותם להעלות את המחיר.

• חיסכון בזמן ומאמץ למוכרים – מכירת נכס באמצעות כינוס נכסים היא הליך יעיל ותחום בזמן והמכירה אורכת לרוב כחודשיים בלבד. ניהול ההליך ע"י כונס מקצועי חוסך לבעלי הנכס גם זמן ומאמץ יקר על פרסום הנכס, הצגתו למתעניינים, סינון קונים לא רציניים וניהול מו"מ.

• ללא סיכון – בעלי הנכס אינם מחויבים למכור את הנכס לזוכה, או לכל גורם אחר, והם רשאים לבטל את הליך הכינוס, בכל שלב.

התחדשות עירונית - ייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38

אנו מייצגים יזמים, קבלנים ודיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית ומסייעים להם להגיע להסכמות ולקדם את הפרויקט, עד להשלמתו, ותוך שמירה ומקסום של זכויותיהם.

הייצוג כולל לווי של הדיירים בבחירת היזם, ייצוג במו"מ שבין הדיירים ליזם ולקבלן, עריכת חוזי ההתקשרות בין הצדדים, לווי היזמים בהליכי הרישוי המוניציפליים וקבלת הלווי הפיננסי, עריכת הסכמי התקשרות עם קבלני המשנה, בקרה על ביצוע הפרויקט בהתאם להסכמים, עריכת הסכמי המכר ורישום הזכויות.

זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731
זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731
דילוג לתוכן