הליכי גירושין

עומדים בפני גירושין? אתם זקוקים לייצוג משפטי איכותי לצידכם. להליך הגירושין תהיינה השלכות מרחיקות לכת על חייכם, במובן האישי והכלכלי גם יחד. לכן, חשוב שתהיו מיוצגים על ידי משרד עורכי דין אשר יעניק לכם מענה משפטי מקיף, לצד יחס אישי, סבלני ואמפתי, בתקופה לא פשוטה זו.

הליכי גירושין

עומדים בפני גירושין? אתם זקוקים לייצוג משפטי איכותי לצידכם. להליך הגירושין תהיינה השלכות מרחיקות לכת על חייכם, במובן האישי והכלכלי גם יחד. לכן, חשוב שתהיו מיוצגים על ידי משרד עורכי דין אשר יעניק לכם מענה משפטי מקיף, לצד יחס אישי, סבלני ואמפתי, בתקופה לא פשוטה זו.

לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו:

עורכת הדין אסתר שלום מתמחה בהליכי גירושין ודיני משפחה ומאחוריה שנות ניסיון רבות. את שמה המקצועי בנתה בעשר אצבעות. היא ידועה כמי שעומדת איתנה על זכויות לקוחותיה וחותרת תמיד לתוצאה האופטימאלית עבורו.
אסתר היא גם מגשרת בהכשרתה. על כן, מאמינה כי אם ניתן לנהל את הליך הגירושין בדרכי שלום ולגבש הסכם גירושין, זוהי הדרך הטובה ביותר.
כך, יכולים הצדדים לחסוך בזמן, בעלויות ובמתחים. אולם, כשהצד השני, פניו אינו להידברות, תילחם עורכת הדין שלום עבור הלקוח וזכויותיו. ללא פשרות.

המשרד טיפל בהצלחה במאות הליכי גירושין. לרבות בתיקים מורכבים מאוד ומייצג בכל הערכאות המשפטיות: בתי הדין הרבניים, בתי המשפט לענייני משפחה, לרבות בערכאות הערעור, בית הדין הרבני הגדול, בית המשפט המחוזי וכן בבית המשפט העליון.

צדק עורך דין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה
צדק עורך דין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

במסגרת ייצוג בהליכי גירושין מטפלת עורכת הדין אסתר שלום בנושאים הבאים:

בעת ייצוג הלקוח בהליכי גירושין לצורך הסדרת הגט, נבחנת תמיד האפשרות לגירושין בהסכמה. זה באמצעות ניהול משא ומתן על הסוגיות השונות. כגון מזונות, משמורת וחלוקת רכוש בגירושין. כעורכת דין גירושין מנוסה וכמגשרת, מאמינה עורכת הדין אסתר שלום בכוחה של הפשרה, המביאה לסיום מכבד של קשר הנישואין ולוודאות המשפטית שמעניק הסכם הגירושין. לא זאת בלבד כי גירושין בהסכמה חוסכים זמן וכסף. הם מאפשרים לבני הזוג לסיים את קשר הנישואין בצורה בריאה יותר. מטרה חשובה בפני עצמה, בפרט אם לבני הזוג יש ילדים. עורכת הדין שלום מנהלת את המשא ומתן מול הצד השני על הסוגיות השונות. היא דואגת לניסוח ההסכם בהתאם להסכמות שהושגו ומגישה את הסכם הגירושין לאישורה של הערכאה המשפטית.

אל תלכו לבית המשפט לבדכם אנו נייצג אתכם

הסדרת תשלום מזונות במסגרת הליך הגירושין, לרבות הגשת תביעת מזונות ובקשה לפסיקת מזונות זמניים עד להכרעה בתביעה העיקרית.
חלוקת זמני שהות בין ההורים בעקבות הפרידה, משמורת משותפת או משמורת מלאה, תוך הקפדה על חלוקה מסודרת גם בחופשות ובחגים.
טיפול בהליך חלוקת רכוש בין בני הזוג, איזון משאבים, חלוקת דירה, חלוקת רכוש על פי הסכם ממון, לרבות חלוקת זכויות סוציאליות וחלוקת מוניטין.
סידור גט בבית הדין הרבני, התרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה, טיפול במקרים של סרבנות גט לרבות הגשת תביעה לקבלת פיצוי כספי בגין סרבנות גט.
נשמח להיות בקשר

מזונות ילדים ומזונות אישה בהליכי גירושין

הזוגות הנמצאים בתחילת הליכי גירושין, לא תמיד מודעים לבורותיה להשלכות הכלכליות של הדבר. מה המשמעות של דמי מזונות? מה ההבדל בין מזונות אישה למזונות ילדים?

מזונות ילדים בהליכי גירושין

מאז בע"מ 919/15, פסק דינו המהפכני של בית המשפט העליון בחודש יולי 2017, עד גיל 6 נושא האב בלבד בתשלום מזונות הילדים. אולם, מגיל 6 ואילך, חובה זו מוטלת על שני ההורים. חלקו של כל הורה בתשלום המזונות, ייקבע בהתאם לזמני השהות שלו עם הילדים ( הסדר המשמורת) ובהתאם ליחס ההכנסה שלו בהשוואה להורה השני. בשל המשמעות הכלכלית של מזונות ילדים, מהווה לא אחת נושא זה מוקד מרכזי לסכסוך בין בני הזוג המצויים בהליכי גירושין. גישתה על עורכת הדין שלום היא שיש, אם ניתן, לנסות ולהגיע להסכמה באשר. במסגרתה, מחד, לא יוטל נטל כלכלי כבד מדי על אחד ההורים ומאידך, צרכי הילדים יסופקו כיאות. בהעדר נכונות הדדית לפשרה, תפעל עורכת הדין שלום באפיקים הרלוונטיים. לרבות הגשת תביעה, כדי לעמוד על זכויות הלקוח שהיא מייצגת.

מזונות ילדים בהליכי גירושין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה
מזונות אישה בהליכי גירושין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

מזונות אישה בהליכי גירושין

על פי דין תורה, לבעל קיימת חובה לדאוג לצרכיה של אשתו כל עוד הם נשואים. קרי, עד למתן גט. כאשר נוצר סכסוך בין בני הזוג, האישה תהיה זכאית לתשלום מזונות אישה. בעת ייצוג בת הזוג, תגיש עורכת הדין תביעת מזונות אישה כנגד הבעל. היא תפעל לכך כי הערכאה המשפטית תפסוק עבורה את הסכום המקסימאלי, המשקף את הוצאותיה. בעת ייצוג הבעל בהליכי גירושין במסגרת תביעת מזונות אישה, האסטרטגיה המשפטית תבחן האם קיימות עילות לשלילת זכאות האישה לתשלום מזונות. למשל, על בסיס הטיעון כי הכנסתה מעבודתה מספיקה לכל צרכיה.

משמורת בהליכי גירושין

עם פרידת בני הזוג, מבקש כל הורה לשמור על טיב הקשר שלו עם הילדים. לכן, בני הזוג אינם תמיד רואים עין בעין בסוגיה זו. אולם, למען טובת הילדים, רצוי מאוד כי תגובש הסכמה בין הצדדים. כך נם יוכלו להמשיך ולתפקד בצורה טובה ובריאה כהורים. במסגרת ייצוג הלקוח בנושא המשמורת בהליכי גירושין, יש לקחת בחשבון את רצונותיו והעדפותיו. זה לצד הנתונים השונים המשפיעים על הסדר המשמורת. כגון: חזקת הגיל הרך, המסוגלות ההורית, אורח החיים וכיו"ב. בהתאם, לאלו יש לבחון היטב את אפשרויות משמורת ילדים ולקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור ההורים והילדים.

משמורת בהליכי גירושין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה
חלוקת רכוש בגירושין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

חלוקת רכוש בגירושין

כאשר בני זוג החליטו להתגרש, יש לבצע ביניהם הפרדה רכושית, לרבות פירוק שיתוף במקרקעין בדירת המגורים. לחלוקת הרכוש, השלכות כלכליות משמעותיות מאוד עבור בני הזוג. על כן, עורכת דין דיני משפחה אסתר שלום תעמוד נחרצות על זכויות הלקוח בהיבט זה. חלוקת רכוש בגירושין מתבצעת על פי הסכם ממון או הסדר איזון משאבים מכוחו של חוק יחסי ממון בין בני הזוג, תשל"ג – 1973. מתוך הבנה מלאה של חשיבות הסוגיה והשפעתה על עתידו של הלקוח, פועל המשרד בכל האפיקים המשפטיים הנדרשים. כך למשל, בעת חשש כי הצד השני עלול להבריח נכסים, תסתייע עורכת הדין שלום בחוקר פרטי לצורך ביצוע חקירה כלכלית, תגיש בקשה לצו עיקול להקפאת המצב הקיים ותעשה כל שביכולתה על מנת להביא את הליכי גירושין לסיום הוגן ומרצה את הלקוח.

סידור הגט והתרת נישואין

ייצוג בבית הדין הרבני לצורך הסדרת הגט ופקיעת קשר הנישואין בין בני הזוג. על פי ההלכה, יש צורך להוכיח את קיומה של עילה לגט ועל כן, תדאג עורכת הדין שלום לבסס את עילת הגירושין באמצעות עדים וראיות, על פי הנדרש.
כמו כן, המשרד טיפל ומטפל במקרים מורכבים של התנגדות לגט, לרבות סרבנות גט ממושכת מצדו של בן או בת הזוג. אז, תפעל עורכת הדין שלום בכל הכלים המשפטיים כדי לשמור על זכויות הלקוח אותו היא מייצגת. עוד נציין, כי בנוסף לניהול הליכי גירושין בבית הדין הרבני, המשרד גם מטפל בהליכים של התרת נישואין בבית המשפט לענייני משפחה. זהו הליך הגירושין עבור זוגות בעלי דתות שונות או זוגות חסרי דת.

סידור הגט והתרת נישואין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה
למה אנחנו?
award
ניסיון ומקצועיות

אחוזי הצלחה גבוהים, ניסיון עשיר, מקצועיות ללא פשרות ועמידה על זכויות הלקוח.

archery target
השגת מטרות

טיפול משפטי ממוקד ויעיל, בהתאמה אישית ללקוח, לצרכיו ורצונותיו.

shield
מומחיות

מתמחה בדיני משפחה וגירושין ומקפידה להתעדכן בכל שינוי בחוק או בפסיקה.

web hyperlink
שקיפות

אני פועלת מול הלקוח בשקיפות מלאה ומעדכנת אותו בכל שלב בהליך.

parent
יחס אישי

עומדת לצידכם לאורך כל הדרך, אני לשירותכם בכל שאלה או בקשה.

content 360deg
מסירות

מתן מלוא תשומת הלב לכל לקוח, הקשבה ומסירות – אלו הן מילות המפתח.

לקוחות ממליצים
Tamara
Tamara
43 סקירות
קרא עוד
עורכת דין אסתר שלום מקצועית מאוד וקשובה
Nisim Cohen
Nisim Cohen
13 סקירות
קרא עוד
עורכת דין נפלאה, שירות מעולה והכי חשוב - יודעת את העבודה בצורה מושלמת!
Lior dan
Lior dan
281 סקירות
קרא עוד
גירושין זה לא דבר קל במיוחד שיש ילדים בתמונה. אני מודה לעורכת דין אסתר שלום על כל סיוע וניסיון להקל על התהליך, חייב לציין שהיו רגעים שחשבתי שאסתר לוקחת את מצבי כמקרה אישי שלה.
עידו ברוך
עידו ברוך
33 סקירות
קרא עוד
אני רוצה להמליץ לכם בחום על משרד עורכי הדין המקצועי של אסתר, אחריי שהבנתי שיש המון עורכי דין ומעט מאוד יחס אישי ומקצועיות בתחום עורכי הדין מצאתי את אסתר שלום אשר טיפלה בי מא-ת בצורה הטובה ביותר.
אורן קמש
אורן קמש
42 סקירות
קרא עוד
עו"ד מאד עיניינית מבינה עניין מקצוענית. אחוזי הצלחה גבוהים !
liliy suhar
liliy suhar
12 סקירות
קרא עוד
עו"ד שלום ביצעה את עבודתה במסירות אין קץ במהלך תקופה לא פשוטה בחיי. תודה רבה על המקצועיות, התמיכה והרגישות שהפגנת.
Previous
הבא
זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731

הליכי גירושין – שאלות ותשובות

בכל הסוגיות וההליכים המשפטיים אשר עולים אגב גירושין. להלן מספר דוגמאות: סידור הגט, בקשה ליישוב סכסוך, מזונות אישה, חלוקת הרכוש בין בני הזוג, משמורת ילדים ( חלוקת זמני שהות) וקביעת תשלום מזונות הילדים.

זהו חוזה אשר במסגרתו בני הזוג מסדירים בהסכמה את כל ענייני הגירושין ביניהם. ההסכם מוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני ומקבל תוקף של פסק דין. כך בני הזוג יכולים לסיים את הליך הגירושין תוך זמן קצר ולצמצם את עלויות הגירושין באופן משמעותי.

לא. להבדיל מיתר ענייני הגירושין, הנמצאים בסמכות מקבילה של בית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני, סידור הגט הוא עניין המצוי בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני. אל בית המשפט לענייני משפחה תוגש בקשה להתרת נישואין, כאשר בני הזוג הם בעלי דתות שונות.

על פי דין תורה, הבעל מחויב לדאוג לצרכי האישה כל עוד הם נשואים. על כן, כאשר הוא חדל לפרנס את אשתו, תוכל היא להגיש נגדו תביעה לקבלת מזונות אישה. אם זו תתקבל, ייפסקו לטובת האישה דמי מזונות חודשיים, אותם יידרש הבעל לשלם מדי חודש עד לפקיעת הנישואין, קרי עד לגט.

יש הטוענים כי הסדר של משמורת מלאה מעניק יציבות טובה יותר לילדים, היות שישנו הורה אחד המקבל את עיקר ההחלטות והילדים שוהים רוב הזמן עמו. מנגד, יש הסבורים כי דווקא משמורת משותפת, המשמרת קשר קרוב של הילדים עם שני ההורים, היא הבחירה הנכונה. כמובן שכל זוג העומד בפני גירושין, צריך לקבל את ההחלטה המתאימה עבורו.

ראשית, עורך הדין צריך להיות מומחה בדיני משפחה וגירושין, בעל וותק וניסיון. שנית, עליו להיות אדם אמפתי ולהפגין רגישות כלפי הלקוח, שהרי הוא מטפל בענייניו הפרטיים ביותר.

בהחלט, משום שהוא מביא עמו יכולת כפולה: האחת, להילחם כעורך דין על זכויות הלקוח בגירושין והשנייה, לנהל כמגשר, משא ומתן מוצלח, בניסיון להגיע לפשרות הוגנות ולחתום על הסכם גירושין.  

לסיכום הדברים

להליך הגירושין השלכות הרות גורל. במהלכו, תתבצע חלוקת רכוש בין בני הזוג, אשר תשפיע במידה רבה על עתידם הכלכלי. כן, בעקבות הפרידה, יש להסדיר את סוגיית משמורת הילדים ודמי המזונות, נושאים רגישים מאוד ובעלי חשיבות אדירה לכל אחד מן הצדדים. על כן, אם הנכם עומדים בפני גירושין, אני כאן בשבילכם. כדי להבטיח את זכויותיכם בהליך המשפטי ולתת לכם כתף תומכת ומבינה בתקופה לא פשוטה זו.

קראו עוד על הליכי גירושין

תהליך גירושין

תהליך גירושין

תהליך גירושין הינו הבולט מהארוכים והמתישים מהתהליכים הבירוקרטים והמשפטיים בישראל. תהליך גירושין אינו מתחיל ביום הגשת התביעה בבית הדין הרבני....

הליך גירושין בהסכמה

הליך גירושין בהסכמה

זה קורה כמעט מדי יום, זוג נשוי שחווה משברים ועבר ניסיונות לשקם את הקשר ללא הצלחה, מחליט כי הגיעה השעה...

הליך גירושין ברבנות

הליך גירושין ברבנות

לפי סעיף 1 לחוק שיפוט בתי דין רבניים, גירושין של יהודים ישראל, אזרחיה או תושביה, נמצאים תחת סמכותם הייחודית של...

הליך גירושין בישראל: מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

הליך גירושין בישראל: מה חשוב לדעת לפני שמתחילים?

מאז פרוץ מגפת הקורונה ובעקבות הסגר והבידוד, נרשמה עלייה משמעותית בכמות הפניות לעורכי דין לענייני משפחה. הסגירה של בני משפחה...

הליך גירושין עם ילדים

הליך גירושין עם ילדים

הליך גירושין הינו כואב ומורכב. אולם בהליך גירושין עם ילדים הדברים נעשים קשים יותר פי כמה. הליך גירושין עם ילדים...

הליך גירושין אזרחיים

הליך גירושין אזרחיים

ככלל, בני זוג שהתחתנו בהליך נישואים אזרחי ומעוניינים להיפרד זה מזה, אינם יכולים להתגרש בישראל במסגרת הליך גירושין אזרחיים, אלא...

הליך גישור גירושין

הליך גישור גירושין

הליך גישור גירושין הינו הליך שמאפשר לשני בני זוג שהחליטו להיפרד זה מזה ולהתגרש, לשתף פעולה. התהליך מאפשר לנהל יחדיו...

הליך גירושין מהיר – יתרונות והשלכות

הליך גירושין מהיר – יתרונות והשלכות

הליך גירושין מהיר מאפשר לזוגות שנפרדים לפרק את השותפות ביניהם בצורה מהירה ויעילה, כל עוד שניהם מסכימים על הנושאים הכרוכים...

הליך גירושין – למי מגישים תביעת גירושין?

הליך גירושין – למי מגישים תביעת גירושין?

החוק בישראל משמר את החוק העות'מני ולמעשה מקנה עבור כל עדה עצמאות בדיני האישות. כלומר, בני זוג יכולים להינשא ולהתגרש...

זקוקים לסיוע? זה הזמן ליצור איתי קשר
או חייגו עכשיו: 052-970-6731
דילוג לתוכן