חוזה גירושים עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

חוזה גירושים

לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו:

052-970-6731

תוכן עניינים

כמעט כל אחד כבר יודע שחוזה שבעל הפה נחשב בבית המשפט לעיתים כחוזה לכל דבר ועניין. אך על מנת שיהיה באמת על מה להישען ולהסתמך – חוזה על הנייר הוא הטוב ביותר. בטח בתחום מסובך ומורכב כמו גירושין. חוזה או חוזה גירושים הפך בשנים האחרונות לאמצעי הנפוץ והיעיל ביותר להסדר ההסכמות של בני הזוג בעת הגירושין. הוא מסמל את פקיעת ותום עידן החיים המשותפים. חתימה על חוזה גירושין היא ללא ספק הדרך היעילה והבטוחה ביותר מבחינה משפטית לנהל את הליך הגירושים. כידוע, על פי חוק בני הזוג הפונים לפתיחת תיק גירושין מחויבים תחילה להגיש עתירה לבית הדין הרבני בו הם פונים לדרך של גישור ושלום בית, ובעקבות כך בונים בהסכמה הדדית ומלאה את חוזה הגירושים ומסיימים את הליך הגירושים בצורה היעילה ביותר ובמינימום זמן.


את חוזה הגירושים, שכאמור מדובר בעניין רגשי עמוק ונפיץ לאין שיעור, ינסח רק עורך דין מקצועי ומנוסה שניהל תיקי גירושים רבים. כל מקרה, גם מה שנראה לעיתים כפשוט ביותר וזניח ללא חשיבות יתרה, יגרור עמו מחויבות ארוכה טווח לאורך שנים ארוכות. הסכמי גירושים מכילים בתוכם עקרונות והסכמות הדדיות של בני הזוג המקיפים תחומים רבים. כשיש ילדים העניין הופך קשה ומסובך עוד יותר. לכן לא מומלץ לתת לאדם או גוף ללא ידע משפטי לכתוב ולנסח את חוזה וחוזה הגירושים.


חוזה גירושים, כמו כל חוזה משפטי בתחומים השונים, חייב להיות עדכני למאורעות המקרה. על החוזה להיות מנוסח ספציפית לבני הזוג בו עוסק החוזה. על עקרון זה אין עוררין, אולם לאחר ניתוח מעמיק ניתן להצביע על שלושה עקרונות המאפיינים כל חוזה גירושין: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ומזונות. בכל חוזה יופיעו הדברים הנ"ל באופן המורחב והמעמיק ביותר.


חוזה גירושים – חלוקת רכוש:

חלק זה של החוזה עוסק בפן ובצד של הרכוש המשותף של בני הזוג בתקופת הנשואים. במסגרתו יוחלט אופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג. עורך דין גירושין מקבל משני הצדדים את רשימת הנכסים אשר בבעלותם ואת הדרישות אותם היו רוצים להשיג בחוזה הגירושים. כשאומרים רכוש הכוונה לנדל"ן, מכוניות, חשבונות בנק ואף רכוש וקניין רוחני. לעיתים תכופות חלוקת הרכוש תהיה באופן שווה, קרי חמישים חמישים בין בני הזוג.

משמורת הילדים:

פרק זה בחוזה גירושים מתרכז בדבר החשוב ביותר לשני בני הזוג – הילדים בגירושין. רוב בני הזוג מחליטים על משמורת מלאה. זאת אומרת שרק אחד מבני הזוג מגדל ומטפל באופן בלעדי בילדים. להורה השני יקבע הסדרי ראייה. זוגות אחרים מחליטים על משמורת משותפת. בחוזה כזה זמן הילדים מחולק שווה בשווה בין שני ההורים. כל אחד מהאפשרויות ישפיע בצורה ישירה על חוזה תשלום המזונות.

מזונות:

בהתאמה מוחלטת של חוזה המשמורת והצורה בה היא תצא לפועל, יוחלט ויקבע גובה תשלום המזונות. תשלום הניתן בעבור גידול הילדים. במשמורת מלאה, שרוב המקרים זוכה האם, כל נטל תשלום המזונות יהיה על אב הילדים. במשמורת משותפת ההורים יתחלקו באופן שווה בתשלומים. חשוב לפרט בחוזה, ועל כך יקפיד עורך דין מנוסה ומקצועי. לא רק על סכום התשלום אלא גם מועדם ואופן העברתו.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook

כתבות נוספות בנושא

כינוס נכסים

בהליך גירושין, על מנת למכור נכס מקרקעין משותף של בני זוג, יש לקבל תחילה פסק דין (בהסכמה או שלא בהסכמה)

קרא עוד »

ייפוי כוח מתמשך

אם יש משהו שלמדנו בתקופה האחרונה שהחיים אינם צפויים ואנו עלולים למצוא את עצמנו בסיטואציות מורכבות שלא הכרנו. היום יותר

קרא עוד »
דילוג לתוכן