תהליך גירושין עו״ד אסתר שלום עורך דין גירושין עורך דין דיני משפחה

תהליך גירושין

לייעוץ ראשוני
חייגו עכשיו:

052-970-6731

תוכן עניינים

תהליך גירושין הינו הבולט מהארוכים והמתישים מהתהליכים הבירוקרטים והמשפטיים בישראל. תהליך גירושין אינו מתחיל ביום הגשת התביעה בבית הדין הרבני. אלא מתחיל ביום בו נופלת ההחלטה הרת הגורל של בני הזוג, שעד לא מזמן החליטו על חיים משותפים. הפעם התהפכו היוצרות ויש שני אנשים בשני צדדי המפה. בישראל כמו בתחומים אחרים, גם בתהליך גירושין מעורב העניין הדתי. אם בעבר תהליך גירושין ישר התחיל בעתירה לבית הדין לענייני משפחה, היום הדבר שונה לחלוטין. על פי חוק הדבר החשוב ביותר ומה ששמים לפני הכול הוא שלום הבית. המדינה רוצה לראות פחות מתגרשים. ולכן, זוג יהודים הרוצה להגיש תביעת גירושין יאלץ לבצע את זה בבית הדין הדתי. כתב תביעה פלוס אגרה, מפרט על המקרה וסיבות הגירושין. השלב השני הוא הזמנת הזוג לדיון.

שני הצדדים מגיעים מלווים בעורכי דינם, הניסיון הראשון ינסו שופטי בית הדין לעשות גישור ושלום בית, אם גם זה לא צולח מגיעים ועוברים בני הזוג אל בתי המשפט הראשיים. כאשר רק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש, להבדיל מהשני, עליו להגיש תביעה להליך גירושין בבית הדין הרבני באזור מגוריו, אין ואסור להגיש תביעת גירושין בבית הדין לענייני משפחה, שכן זהו תחום בית הדין הרבני בלבד.

גירושין עם ילדים

בתהליך גירושין, במיוחד כשמדובר על הליך גירושין על ילדים, הסיפור קשה במיוחד.
אין ספק שאחד הנושאים הקשים בתהליך גירושין, הוא נושא הסדרת משמורת הילדים. כל אחד מההורים רוצה להיות עם ילדיו, להיות קרוב אליהם, להיות שותף בחייהם וליטול חלק. מלבד המשמורת הדבר השני הוא המזונות. לאור העובדה שברוב המקרים מי שתזכה להחזקה מלאה על הילדים היא האישה, הגבר יהיה מחויב בתשלומי מזונות. מחלוקת נוספת בין בני הזוג היא כמובן חלוקת הרכוש. החוק נוהג ללכת על חלוקה שווה בין הזוג. אך כאמור עובדות וראיות, וכמובן כישורי עורכי הדין שלצד בני הזוג, יכולים לשנות ולהטות את הכף.

הסכם גירושין

בני הזוג אשר הגיעו להבנה והסכמה שברצונם להתגרש זה מזו, יחתמו על הסכם גירושין מסודר. הסכם גירושין יעגן באופן ברור ומסודר את זכויותיהם של שני הצדדים. הסכם מסודר יבנה ויחתם על ידי עורך דין מקצועי, מנוסה ומוכשר לענייני גירושין. כזה שנמצא בצד הניטרלי ויבנה הסכם אשר ירצה ויתאים לשני הצדדים. במסגרת הסכם הגירושין, שעלול להיות ארוך למדי, יתכנסו הצדדים וידונו בדברים וסוגיות שונות. כל הנושאים חשובים כל אחד באופן המלא ביותר. תהליך גירושין באופן כללי, כשמדובר רק בבני הזוג הוא מסובך ומורכב. אבל כשיש ילדים המעורבים ושכל צעד וחתימה משפיעה באופן ישיר על חייהם, זה נעשה מסובך אפילו עוד יותר. למרות שמדובר בהחלטה שנובעת מהרצון להפסיק את החיים המשותפים, לעיתים מערכות הגירושין יכולים לבוא בצורה נעימה מלאה בשלווה. אך לעיתים תכופות הן נעשות מכוערים למדי המגיעים לפסים אישיים.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook

כתבות נוספות בנושא

דילוג לתוכן